Muhasebe Programları

Anasayfa  > Hizmetlerimiz  >  Muhasebe Programları >  Netsis

Netsis 3 Entegre

 

 

Netsis 3 Entegre; muhasebe, finans, satış, satın alma, temel üretim, stok, raporlama gibi iş süreçlerini bütünleşik bir yapıya kavuşturan, kullanımı kolay iş çözümüdür.


İşletmenizin tüm ihtiyaçlarını karşılayarak iş süreçlerini doğru bilgi ile tek bir kaynaktan yönetebilmenize olanak sağlar. Netsis 3 entegre kullanan işletmeler; maliyetlerini düşürür, yeteneklerini bir üst seviyeye taşır ve rakiplerine fark atar.
Şirketinize ait bilgilerin kişilerden bağımsız olarak tek platformda toplanması, maliyetlerinizi doğru bir şekilde takip etmenizi,ürün ve hizmetlerinizi rakiplerinizden daha iyi konumlandırmanızı sağlar.Süreçlerinizdeki  düzen ve izlenebilirlik, karar verme süreçlerinizi kısaltır, hız ve verimliliğinizi artırır.


Netsis 3 Entegre’nin Öne Çıkan Özellikleri

Farklı masaüstü Kullanımı

İş yerindeki çalışanlar, yaptıkları iş ve üstlendikleri rol gereği ERP modüllerinde yetkili oldukları işlevlerin daha sık kullandıklarına ulaşmak için masaüstüne istediği modülleri, ekranları, işlemleri veya raporları simge şeklinde koyabilir ve çift tıklama ile kolayca ulaşabilir. Kullanıcı rolüne göre gelen öndeğer masaüstlerinin yanı sıra en sık kullanılan işlemleri kısayol tanımlamak, gruplamak ve özel olarak oluşturulan masaüstlerinde toplamakta mümkün. Estetik masaüstü tasarımı, kişiselleştirebilme özelliği ile tüm bilgilere kolay ve hızlı bir şekilde erişimi sağlıyor.

Kişiselleştirilebilen Arayüzler

Netsis 3 Entegre içinde yer alan formlara eni alanlar eklenebilir ve bu alanlarla listelerde kolayca arana yapılabilir. Bu özellik, programlama dili bilmeye gerek duymadan kolay ve hızlı görsel uyarlama ile geliştirilen formları kullanıcı bazında da özelleştirmeyi  sağlar.

Uygulama Ekleme İle Bilgiye Hızlı Ulaşım İmkanı

Netsis 3 Entegre’de yer alan standart özelliklerin yanı sıra, Logo iş ortakları tarafından geliştirilen uygulamalar da Logo Store’dan indirilerek programa eklenebilir.


Windows Kısayollarını Masaüstüne Ekleyebilme


Sıklıkla kullanılan Excel, Word gibi ofis programlarının yanı sıra herhangi bir uygulama kısayolu da masaüstüne eklenebilir. Bu sayede program içindeyken ihtiyaç duyulan uygulamalara hızlı erişim sağlanır.


Rapor (.nrp) Dosyalarını Kısayol Tanımlayabilme


Netsis rapor modülünde hazırlanıp kaydedilen dosyalar, masaüstüne eklenerek hızlı bir şekilde rapor alınması sağlanabilir.

Modül Bağımsız Form Kullanımı

Farklı modellere ait ekranlar aynı anda açılarak bir arada izlenebilmesi ve işlem yapabilmesi sağlanır.

Sanal Klavye ve Mobil Uyumluluk

Sanal klavye, dokunmatik ekranlı notebook’tan kolaylıkla işlem yapabilmesini sağlar.

Hızlı Arama

Araç çubuğunda bulunan arama butonu kullanılarak tüm modül, ekran, rapor, işlem bilgilerine arama yapılarak hızlı bir şekilde ulaşılabilir.

Font Değiştirebilme

Masaüstü kısayolları başlıklarının fontları ve yazı boyutları değiştirilebilir.

Netsis 3 Entegre’nin Kullanım Alanları

Satış uygulamaları


Sipariş


Tüm satış süreçlerinizi Netsis 3 Entegre ile çok daha kolay yönetebilirsiniz. Siparişinizi sisteme girdikten sonra irsaliye ve fatura döngüsünü hızlıca tamamlayabilir, siparişlerinizin durumunu anlık olarak izleyebilirsiniz.
Satış koşullarınızı her satış belgesi(sipariş, irsaliye ve fatura)için ayrı ayrı tanımlayabilirsiniz. Yapılan tanımlamalar sayesinde teklif sırasında fiyat, iskonto, vade ve diğer bilgileri otomatik olarak oluşturabilirsiniz.
Satıcı bazında satışları izleyebilir, satış performans ölçümü yapabilirsiniz.
Belgelerde birden çok para birimi kullanabilir, bu para birimlerine farklı koşullar tanımlayabilirsiniz.
Netsis 3 Entegre ile birden fazla ürün bazlı fiyat tanımlaması yapabilir, fiyatları toplu şekilde güncelleyebilirsiniz.
Yeni Nesil Ödeme Kaydedici Cihazlara (ÖKC) Entegrasyon
Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) tarafından yayınlanan tebliğler ile kapsama giren mükelleflere Yeni Nesil ÖKC kullanımı konusunda yasal zorunluluk getirilmiştir. Bu kapsamda değişen yapıya uygun olarak geliştirilen Netsis 3 Entegre ile Yeni Nesil ÖKC entegrasyonu sayesinde mevzuata ve e-Devlet Çözümlerine tam yumlu olarak çalışmaya devam edebilirsiniz.


Dış Ticaret Uygulamaları


Netsis 3 Entegre’nin Dış Ticaret Modülü ile işlemlerinizi daha etkin, daha verimli ve yasal yükümlülüklere uygun olarak izleyebilirsiniz. Bu yükümlülükleri, Netsis 3 Entegre ile kurumun muhasebe, finans, satın alma, satış ve dağıtım gibi diğer süreçleriyle uyumlu ve entegre olarak da takip edebilirsiniz.


Tedarik Zinciri Uygulamaları


Satın Alma
Sipariş aşamasından, malın teslim alınması ve fatura girişine kadar tüm aşamalarınızı hızlı bir şekilde organize edebilir, performansını yakından takip edebilirsiniz.
Tedarik süresi ve benzer tanımlamalarla planlamalarınızı kolaylaştırabilirsiniz.


Seri ve Lot takibi


Seri/Lot takibi sayesinde satın alımdan satışa kadar olan stok süreçlerini izleyebilirsiniz.
Ürünlerle ilgili herhangi bir sorun veya iade talebi olduğunda, satılan ürünün hammaddesine kadar tüm girdileri takip edebilir sorunu kolayca tespit edebilirsiniz.


Stok Takibi


Anlık stokları izleyebilir ve stok seviyelerini kontrol edebilirsiniz.
Sınırsız sayıda barkod tanımlayabilir, seri/lot numarası ekleyebilirsiniz.
Maliyetlendirme yöntemini seçerek malzeme bazlı maliyet takibini yapabilirsiniz.


Sevk ve Yükleme


Merkez ofis ile sevkiyat depoları arasındaki bilgi akışını en doğru şekilde sağlayabilirsiniz.
Kayıtlı siparişlere göre sevk emirleri verebilir, verilen sevk emirlerine uygun kapasitedeki nakliye aracını seçip yüklem yapabilirsiniz.


Barkod ya da RFID otomasyonu kurabilir ve sevk edilecek ürünleri barkod/RFID okutma ile seçebilirsiniz.
Yüklenmesi yapılacak doğru ürünü kolayca teslim edebilir ve hatasız sevkiyat yapabilirsiniz.
Sevkiyat planlama sayesinde karşılanabilecek sipariş miktarını belirleyebilir ve raporlama yapabilirsiniz.


Finans Uygulamaları


Günlük, haftalık ve aylık bazda: kasa, banka, müşteri/satıcı hesapları,  senet/çek, sipariş bilgileri ve serbest girilen tahmini bilgiler ışığında detaylı raporlar alabilir ve finans yönetimini yönlendirebilirsiniz.
Bu modüllerde sadece TL ile değil, diğer para birimleri ile de işlem yapabilirsiniz. Yasal mevzuata göre, istenen dönemlerde hesaplanan kur farkı değerlerini otomatikleştirerek muhasebe kayıtları oluşturabilirsiniz.
Banka modülü ile krediler (rotatif, spot, vb.)mevduat (vadeli/vadesiz ),repo teminat hesapları (teminat mektubu, akreditif)gibi hesapları takip edebilirsiniz.
Merkez bankası banka kodları ve uluslararası swift kodlarını modül içinde izleyip, işlemleri otomatik hale getirebilirsiniz.
Banka işlemlerinin doğruluğunu sistemden kontrol edebilir, gelen faiz komisyon hesaplamaları, BSMV kesintileri gibi hesaplamaları banka işlemleri seçenekleri ile sağlayabilirsiniz.
Kredi kartı ile yapılan tahsilatları, banka ile yapılan sözleşme şartlarını sisteme girerek ödeme ve kesintileri denetim altında tutabilirsiniz.


Muhasebe Uygulamaları


Hesap planının organizasyonuna ve çalışma şekline göre, seviyelendirme ve raporlandırma yapabilirsiniz.
Kayıtlarda şube, referans kodu, boyutlarını kullanarak hesap planının daha sade olmasını sağlayabilirsiniz.
Entegrasyon alt yapısı sayesinde fiş girmenize gerek kalmaz, kayıtlar otomatik oluşturulur.
Seçenekli olarak evrakları direkt muhasebeye aktarabilir veya entegrasyon havuzunda kontrol edildikten sonra muhasebeleştirilmesini sağlayabilirsiniz.


Üretim Uygulamaları


Üretim modülüyle mamullerinize ait ürün ağacı (reçete)tanımlarınızı yapabilirsiniz.
Siparişlerinize ait iş emri kayırlarını oluşturup bu kayıtlara istinaden üretim kayıtlarını tutabilirsiniz.
Üretim kayıtlarınızı reçete tanımlarıyla birebir aynı olacak şekilde ya da fiili miktarı girerek oluşturabilirsiniz.
Üretim işlerinde seri/lot takibi ve fire takibi yapabilirsiniz.


e-Devlet Çözümleri


e-Fatura uygulaması sayesinde elektronik belge olarak düzenlediğiniz faturaları yine elektronik yoldan onayı alınarak karşı tarafa iletebilirsiniz. Böylece faturalaşma sürecinizi hızlandırılmış: baskı, postalama ve arşivleme giderlerini de ortadan kaldırmış olursunuz.


Gelir İdaresi’nin “Elektronik Defter Genel Tebliği ”çerçevesinde geliştirilen uygulama ile, Yevmiye Defteri ve Defter-i Kebirleri elektronik ortamda oluşturarak Gelir İdaresi’ne elektronik olarak beyan edebilirsiniz.
e-Arşiv uygulaması ile tüm faturaları elektronik ortamda oluşturabilir, kanuni süresi boyunca elektronik ortamda saklayabilirsiniz.


Müşterileriniz e-Fatura mükellefi ya da nihai tüketici olması halinde faturaları elektronik ortamda gönderebilirsiniz.


Kurumsal Uygulamalar


Şube Desteği


Her şubenin kendine özel kodlama sistemini kullanmasını sağlayabilirsiniz.
Siparişler ve masraflar gibi birçok operasyonu şubeler adına yapabilirsiniz.Bu aracılıkla kayıt tekrarını engellemiş,merkezi yönetimi sağlamış olursunuz.


Raporlar


Netsis rapor modülleri ile yerel ağ veya web ara yüzlerini kullanarak internet üzerinden sınırsız raporlama imkanlarına kavuşabilirsiniz. Her iki kullanımda da Netsis arka tarafta istediğiniz bilgilere göre SQL komutları hazırlayarak yüksek performans ve içerikte raporlar hazırlayabilirsiniz. Bu rapor çıktılarını istediğiniz ortama(HTML, XML, Excel, Staroffice, Txt)transfer edip işinizi tamamlayabilirsiniz.
Diğer rapor modülü Logo Mind Navigator ile Excel’den, yerel ağ veya web üzerinden Netsis’in iş fonksiyonlarını kullanarak online bilgi çekebilirsiniz. Bütün bu imkanları ister şirket çalışanlarınıza ister iş ortaklarınıza yetkileri dahilinde kullandırabilirsiniz.


Demirbaş Yönetimi


Mevzuata göre amortisman hesaplama ve takibi yapabilirsiniz.
Demirbaş modülünden girilen demirbaş alımlarının muhasebe kaydını otomatik olarak oluşturabilirsiniz.
Demirbaş satışı işlemleri ve muhasebeleştirilmesini gerçekleştirebilirsiniz.


Logo Çözüm Ailesi Entegrasyonları


Netsis HR,-eDevlet Çözümleri, CRM Çözümleri, İş Analitiği Çözümleri gibi uygulamalarla entegre olarak çalışabilen Netsis 3 Entegre ile kurumsal süreçlerinizi iyileştirerek iş verimliliğinizi artırabilirsiniz.
Ayrıca Logo Çözüm Ortakları’nın geliştirmiş olduğu uyarlamalar hızlı ve ekonomik çözümler sunar. İşletmenize ve sektörünüze özel bu uygulamalarla ERP fonksiyonlarınızı zenginleştirebilirsiniz.


Genel Özellikler
Veri Tabanı Bağlantı Güvenliği                                
Netsis programları veri tabanına
Tek yönlü,Md5 standartlarına uygun
Yaratılmış şifreler ile ulaşır. Sistem
Yöneticisi dışındaki kullanıcılarınız
program dışından veri tabanına
ulaşsa bile kayıtları göremezler.

 

Netsis Ekran Bilgileri Düzenleme

 

Kullanıcı ya da grup bazında bilgilerin görülebilmesini
ya da değiştirilebilmesini engelleyebilirsiniz. Verilerinizin
gizliliği ya da değişmezliğini sağlamış olursunuz. Fiyat
bilgilerini yetkisiz kullanıcıların görmesini engelleyip
rahatlıkla tüm kullanıcıları sisteme dahil edebilirsiniz.
Netsis Bilgi Sınırlama
Şirket-Şube ayrımını, veri tabanı seviyesinde takip
edebilir, şube bazında ortak ya da özel verileri hatasız
kayıt edebilirsiniz.


Netsis Bilgi Doğrulama


Veri tabanınızdaki her saha için yapacağınız tanımlamalarla veri bütünlüğünü kontrol altında tutabilirsiniz.


Netsis Kullanıcı Tanımları


Kullanıcılarınız için tanımlayacağınız isim*şifre ile izinsiz girişleri takip edebilir: şifre uzunluğu, hatalı giriş sayısı gibi farklı güvenlik politikaları uygulayabilirsiniz.


Netsis Şifreleme Tespiti


Veri tabanı seviyesinde bilgilerinizin şifreli tutulmasını sağlayarak, sistem yöneticinizin bile, örneğin maaş bilgilerini, görmesini engelleyebilirsiniz.


Yardım Doküman Sistemi


En son versiyona göre yenilenmiş olan yardım dökümanlarımız programı öğrenme sürecinizi hızlandıracaktır. Detaylı yardım tuşu ile bulunduğunuz ekrana göre doğru içeriğe ulaşabilir, yardımların seslendirilmesi ile okumak yerine dinleyebilirsiniz.


NetJob


Zamana bağlı işlerinizi ya da raporlarınızı unutmak sona eriyor. NetJob size düzenli olarak açık hesap listesini gösterebilir ya da girilen son 10 siparişi hatırlatabilir.


SMS


E-posta uygulamasında olduğu gibi olay bazlı SMS gönderilebilir. Havalenizin geldiğini sevkiyatınızın yapıldığını, yevmiye çekilişini kendi ekiplerinize ya da tedarikçilerinize/müşterilerinize anında iletebilirsiniz. Ayrıca rapor sonuçlarında ya da harici uygulamalara yönelik olarak, dinamik kodlama ve NetOpenX uygulamalarından SMS servisini kullanabilir ve özelleştirebilirsiniz. Örneğin, şirket yöneticiniz gün sonu satış raporunu SMS ile almak istiyorsa raporu alıp dinamik kodlamaya“SMS Gönder”işlemi ekleyerek bilgiyi rahatlıkla yöneticinize iletebilirsiniz.


Rest Api


Netsis Rest Api, Netopenx fonksiyolarını kapsayan, web tabanlı yada mobil uygulama geliştirme için standardizasyon, kolaylık ve tutarlılık sağlayan bir ara yüzüdür.


Akıllı Rehber


Netsis’in tüm ürün grubuyla gelen bu yeni özellik ile kullanım konforunuzu yükseltebilirsiniz. En başta sizin belki hemen göremeyeceğiniz ama arka planda performans yükü getiren rehber sorgulamalarındaki teknoloji kökten değişiyor. Artık çok daha az sunucu kaynağı ile çok daha hızlı arma yapabilirsiniz.


Görünen sorgulamalarda ise; rehberlere ulaşırken son yaptığınız tanımlamalar unutulmadan karşınıza gelecek, sıralama isterken ”azalan” seçeneğini de kullanabilirsiniz. Sıralamayı birkaç alanı birleştirip yapabilirsiniz. Örneğin; il, isim diye tanımladığınızda il sıralı, il içinde alfabetik sırada ve isim sıralı rehbere ulaşabilirsiniz.
Arama yaparken içinde “i”ile başlayan”sonrası”,”eşiti”gibi seçenekleri bir alan ya da birden fazla alan için birleştirip ayarlayabilirsiniz. Netsis ile özel tanımlanan rehberlerde alan sınırlaması da kaldırılıyor. Pratik olarak limitsiz, alan ilave edebilir, özel rehberleri gruplu olarak da çağırabilirsiniz.